Důležité upozornění: NENECHEJTE DĚTI, HRÁT SI SE SPINNERY BEZ DOZORU. Spinnery, prodávané na eshopu spinneři.cz NEJSOU URČENY PRIMÁRNĚ DĚTEM. Obsahují malé části (kuličky ložiska) a hrozí zadušení při vdechnutí či spolknutí dítětem. Některé spinnery mohou být špičaté (ne ostré) a mohou způsobit poranění přičiněné neopatrným zacházením. Pokud budete spinnery používat k činnosti, pro kterou byly vyrobeny - tedy točení mezi prsty, či na stole, nehrozí žádné nebezpečí.

Hybridní

Zirkonová a keramická (hybridní) ložiska jsou dražší, ale kvalitnější. Lépe se čistí a nevyžadují tolik údržby jako ocelová ložiska. Hybridní ložiska se dokáží déle točit.

V našem obchodě jsou nabízeny spinnery s ocelovým, keramickým a zirkonovým ložiskem

Ocelové ložisko je nejlevnější, ovšem může trpět některými neduhy, jako je možnost korodování, snadnější zanášení, horší čištění. 


Ložisko je součást technického zařízení, které umožňuje snížení tření při vzájemném otáčivém nebo posuvném pohybu strojních dílů. Jeho historie se vyvíjí již od vynálezu kola (kluzné ložisko). Použití valivého ložiska v mlýnech významně zvýšilo výkonnost mletí. Existuje mnoho druhů ložisek. 

Více na: https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Lo%C5%BEisko